Тема: Украйна

Маркус Райснер: Киев ще отстъпи територии на Русия при всеки сценарий

29 Март, 2026 06:29, обновена 29 Март, 2026 06:50 1 708 28

  • украйна-
  • русия-
  • война-
  • сащ-
  • маркус райснер

Кремъл очаква контактите между руски и американски парламентаристи да продължат

Маркус Райснер: Киев ще отстъпи територии на Русия при всеки сценарий - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Киев ще трябва да направи териториални отстъпки на Русия при всеки сценарий за разрешаване на конфликта.

Това заяви военният експерт и полковник от австрийската армия Маркус Райснер в интервю за вестник „Берлинер Цайтунг“.

Още новини от Украйна

„Днес всички реалистични сценарии сочат, че Украйна трябва да отстъпи територия. Няма значение дали ще следва корейския, германския или финландския модел“, каза той.

Според него Украйна е допуснала голяма стратегическа грешка, като е отказала да преговаря през 2022 г., когато положението ѝ е било по-малко тежко.

Кремъл очаква контактите между руски и американски парламентаристи да продължат, заяви пред ТАСС прессекретарят на руския президент Дмитрий Песков.

„Надяваме се, че тези контакти ще бъдат последвани от нови, може би по-съдържателни“, каза той, коментирайки посещението на руските парламентаристи в САЩ и проведените там срещи.

Групата от петима руски законодатели пристигна в Съединените щати по покана на конгресмена Анна Паулина Луна (републиканка от Флорида). На 26 март те се срещнаха със законодатели от двете американски партии, а на 27 март проведоха закрити срещи с представители на американската администрация и академичната общност.


Поставете оценка:
Оценка 3.9 от 16 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Свободен

    8 33 Отговор
    Засега само наторява новите с руски биотор!

    Коментиран от #3

  • 2 Факти

    40 9 Отговор
    Маркус Райснер: Киев ще отстъпи територии на Русия при всеки сценарий, даже и хоро ще играе
  • 3 хехе

    30 6 Отговор

    До коментар #1 от "Свободен":

    ти си толкова свободен колкото куче на синджир.
  • 4 Прилича ма виц

    19 8 Отговор
    Полковник от австрийската армия с мнение за войната, което би трябвало да знаем. Защо не полковник от албанската армия? И двете армии са еднакво несъществуващи. По-добре е да се вслушаме в мнението на турски лейтенант и гръцки сержант. Ще научим повече.

    Коментиран от #6

  • 5 Урконюзинформ

    38 9 Отговор
    Независимата държава Украйна съществува само във фантазиите на еврочиновниците. Територията е военен полигон за изпитания на нови ракети и дронове.
  • 6 абе льольо

    14 4 Отговор

    До коментар #4 от "Прилича ма виц":

    Ти спИциалист от българската армия ли си, че сравняваш австрийската с албанската армия? Малко данни от нашето МО за австрийците-"В момента Австрия разполага с малка, но добре подготвена и оборудвана армия. Числеността и е около 53 000 души, заедно със 12 хиляди войници на срочна служба. Мобилизационният ресурс е около 1 550 000 души. Военният бюджет на Австрия възлиза на около 3 млрд. евро. В австрийските сухопътни войски служат 21 700 души. Числеността на ВВС е 4300 души. На въоръжение във ВВС са 15 многоцелеви изтребителя „Юрофайтър”, транспортни самолети „Локхийд С-130К” и Pilatus PC-6/B и хеликоптери Aerospatiale SA 316A, Bell OH-58B Kiowa, Agusta-Bell AB 212 и Sikorsky S-70A". Откъде това самочуствие при нашето дередже?
  • 7 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 8 Съдията

    29 2 Отговор
    Ако не ги отстъпи, Русия ще си ги вземе. Въпросът е само, какво ще стане след това с клоуна. Дали ще виси под крилото на някой самолет или на Майдана в Киев?😂
  • 9 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 10 Хохо Бохо

    19 2 Отговор
    Това ни беше ясно още откак Русия свърши ракетите. Въпросът е колко? Може и цялата скоро
  • 11 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 12 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 13 Зеленото:

    23 3 Отговор
    Не ми пука нито за територията, нито за украинците! Просто искам войната да продължи, да крада, коля и беся в Украйна, да ми се радват на зверствата и наркоманските фантазии моите феновете от България и други страни и да поживея още малко.
  • 14 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 15 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 16 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 17 Какво

    18 4 Отговор
    Да отстъпва покрайнината , това са руски територии подарени от Ленин и алкохолика Хрусчов .
  • 18 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 19 Пациент

    0 0 Отговор
    "отстъпва" ли се превзетото с кръв.
  • 20 Град Козлодуй

    15 3 Отговор
    Пускайте Брендо,че Зеления пигмей е в абстиненция и не знае какво прави!
  • 21 Нима някой

    9 0 Отговор
    е живял с илюзии досега, че ще мине без загуба на територии…
  • 22 Степан БандУра

    7 0 Отговор
    Пролетта пукна!Време е за нов контранаступ и нови попълнения в банковата ми сметка.Моля най-вече тия в БГ-то да се активизират и да дарят новата си евровалута-Аз знам как да я изхарча.Докато имам спонсори-ще се бия до последния бандУр.
  • 23 Боруна Лом

    2 0 Отговор

    До коментар #12 от "Кирило Буданов, разведчик":

    Мечтите все още са безплатни.......
  • 24 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 25 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 26 Истината

    1 1 Отговор
    Зрада за Орките!
  • 27 Няма да отстъпи

    3 0 Отговор
    Нищо. Нещата така залитнаха, че вече единственото решение е цялата покрайна територия да не се обезопаси от западналите. Иначе и 1 м2 да остане, нещо, като "независима укра", то това ще се превърне в голяма натовска база, въоръжена с хх трилиона всякакви оръжия, включително и ОМП. Вече договорите не струват нищо. Включително и МИРНИТЕ. Законът на джунглата е официално провъзгласен!!! Забравете за нормални решения вече, на каквото и да е!!! Ще има и атомна или атомни войни съвсем скоро.
  • 28 Град Козлодуй

    3 0 Отговор
    Контра няма да има.Пе REMoга тоже.Вдигайте белото знаме и закривай!
Новини по държави: